Pierwsze Metropolitalne Dni Energii za nami!

  • Przez Anna.Bogusz
  • Opublikowany 2 miesiące temu

25 września 2021 r., przy katowickim Spodku, odbyły się Pierwsze Metropolitalne Dni Energii. Efektywność energetyczna, jakość i ochrona powietrza, adaptacja do zmian klimatu – to tylko niektóre z tematów sobotniego wydarzenia.

Wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci, mogli znaleźć dla siebie coś interesującego. Konkursy, zabawy i warsztaty edukacyjne, prezentacje szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych, stoiska informacyjne czy koncerty na cewkach Tesli.

Nie zabrakło też Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii.

W naszym namiocie można było porozmawiać z ekspertem na temat programów i obecnych rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej.

Odwiedzający mogli także porównać koszty oświetlenia na modelu prezentującym różne źródła światła (świetlówka, LED, halogen). Można było zaobserwować różnice w barwie światła, cenie zakupu, a także co najważniejsze, ile będzie kosztować użytkowanie tych konkretnych rodzajów oświetlenia.

Dodatkowo, dla osób odwiedzających stoisko przygotowaliśmy zestaw kilku pytań na temat ich opinii w kwestii klimatu, oszczędności energii czy transformacji energetycznej. Osoby, które zdecydowały się podzielić swoją opinią otrzymały energooszczędne żarówki LED.

Zainteresowani mieli też okazję poznać listę najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń grzewczych i chłodzących przygotowanych w ramach projektu HACKS oraz zapoznać się z publikacjami Fundacji.

Dziękujemy wszystkim osobom które odwiedziły nasze stoisko.

Polecane produkty