II edycja konkursu TOPTEN Okna 2014

Od 1 maja 2014 r. rozpoczyna się nabór zgłoszeń do konkursu TOPTEN Okna 2014, w ramach którego wyłoniona zostanie najlepsza stolarka budowlana - okna i drzwi - dostępna na polskim rynku.

Celem konkursu TOPTEN jest wytypowanie dziesięciu najlepszych pod względem technicznym i ekonomicznym okien i drzwi dostępnych na polskim rynku. W konkursie mogą wziąć udział producenci oraz dystrybutorzy stolarki okiennej i drzwiowej posiadający potwierdzone przez odpowiednie jednostki certyfikujące własności techniczne, szczegóły w regulaminie konkursu na stronie www.cieplej.pl oraz www.topten.info.pl.

Nagrodą w konkursie jest przyznanie prawa do korzystania ze znaku TOPTEN oraz szeroko prowadzona promocja medialna realizowana w ramach konkursu (szczegóły w regulaminie konkursu oraz na stronie www.cieplej.pl w zakładce TOPTEN)

Dokumentacja konkursowa

Zgłoszenia można przesyłać od 1 maja do 31 sierpnia 2014 r.

Osoba do kontaktu: Anna Bogusz (tel. 32 203 51 14; a.bogusz@fewe.pl) oraz Katarzyna Kowalczuk (tel. 71 326 13 43 lub 509 202 887, kasia@cieplej.pl)

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas 10 Dni Oszczędzania Energii, które odbędą się w dniach 21-22 października 2014 r. we Wrocławiu.

Celem konferencji jest propagowanie nowych trendów w budownictwie zmierzające do ograniczenia zużycia energii, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Pierwszy dzień konferencji poruszy zagadnienia związane ze źródłami finansowania budynków energooszczędnych w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej, przemysłowym w ramach RPO, NFOŚiGW, WFOŚiGW, POLSEF i programów bankowych.

W drugim dniu 10 Dni Oszczędzania Energii zorganizowane będzie szkolenie dla architektów i inżynierów budownictwa, audytorów energetycznych pt: „Projektowanie budynków energooszczędnych wg aktualnych wymagań prawnych”.

Dodatkowo w trakcie 10. DOE odbędą się następujące wydarzenia:

  • Wystawa projektów domów jedno- i wielorodzinnych o charakterystyce energetycznej spełniającej wymagania NF40 i NF15 objętych dotacją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  • Konsultacje ekspertów w zakresie projektowania, weryfikacji oraz finansowania budowy budynków energooszczędnych i pasywnych (NF40 i NF15).
  • Wystawa materiałów i urządzeń efektywnych energetycznie oraz rozwiązań mających na celu racjonalne organicznie zużycia energii oraz ograniczenie emisji gazów.
  • Ogłoszenie wyników Konkursu TOPTEN Okna 2014 na najlepszą stolarkę budowlana zorganizowanego w ramach europejskiego programu EuroTopTen Max.
  • Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska udzieli Rekomendacji DAES 2014 dla najlepszych rozwiązań energooszczędnych.

Producenci, inwestorzy, społeczność lokalna, samorządy, projektanci, instalatorzy, developerzy, wszyscy zainteresowani budownictwem energooszczędnym i pasywnym będą mieli okazję zapoznać się z aktualnymi trendami i nowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Do pobrania:

Koszt: Ceny (koszt brutto) obowiązują za jeden dzień konferencji.

  • do 15 października: 61,5 zł (15 euro)
  • w dniu konferencji: 100 zł (25 euro)
  • dla studentów: 40 zł (10 euro)

Więcej informacji o konferencji uzyskać można:
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju
ul. Pełczyńska 11, 51-180 Wrocław
Katarzyna Kowalczuk
e – mail:
tel. 071 326 13 43, kom. 509 202 887

Polecane produkty